.:دلها به یاد خدا آرام میگیرد:.
(دل آرام گــــــیرد به یـــــاد خـــــدای)
نوشته شده در تاریخ جمعه 27 آذر 1388 توسط بنده خدا 9

كیست كایندم دیده ام مفتون اوست

هـر كه باشد هستی ام مدیون اوست

 

یك روز با پدر و مادرم به كوهستان رفته بودم .من پرندگانی بسیار زیبا ازجمله : مرغ عشق – كنجشك – كبك – كلاغ را دیدم با خودم گفتم  آیا این ها مثل ما انسان ها شكر خدای مهربان خویش را به جا می آورند؟ با خودم گفتم كه صد در صد به همینگونه است ولی برای  اطمینان بیشتر از پدرم سوال كردم او هم نظر من را داشت وا از جهان آفرینش آفریننده ی دانا وتوانای آن با من سخن گفت من هم تصمیم گرفتم وقتی كه به خانه رفتیم انشایی در این مورد بنویسم. ما 2ساعت بعد خانه بازگشتیم و من شروع به نوشتن انشاء كردم.خداوند متعال تمام انسان ها ،‌‌‌  گیاهان ، حیوانات ، پرندگان ، چرندگان ، خزندگان و... را آفریده است و جهان را در اختیار ما قرار داده تا در آن زندگی كنیم  و مغزی به ما داده  تا بویسله آن فكر كنیم و به خدای خویش  و  اسرار جهان پیرامون خود پی بریم كه از هزاران سال پیش كه انسان بوجود آمده  به بسیاری از اسرار جهان پی برده  وبا پیشرفت علم بیشتر از این پی خواهد برد.عقل و هوش داده  تا بتوانیم بوسیله آن درس بخوانیم ، كار بكنیم تا زندگی خوبی داشته باشیم و بتوانیم به هم نوعان خود كمك كنیم . پا داده كه بوسیله آن ورزش كنیم ، را برویم ، بدویم تا بدنی سالم و سلامت داشته باشیم . گوش داده كه سخن های كه سخن های پند آموز پدر- مادر -پدر بزرگ -مادر بزرگ -  معلم – خردمندان  و ..... را بشنویم و آنها را سر لوحه زندگی خود قرار دهیم. زبان داده كه با آن صحبت كنیم ، سوال هایی را كه داریم مطرح كنیم و تجربیات خود را

برای دیگران باز گو كنیم كه آنها هم از وجود ما بهره ببرند . حس لامسه داده كه بتوانیم چیز ها را حس كنیم . چشم داده كه بوسیله آن جهان پیرامون خود را ببینیم و ایمانمان را نسبت به خدای خویش تحكیم كنیم. و در این مخلوقان ما انسان ها را اشرف مخلوقات قرار داده .پس ما باید همیشه و هر جا شكر نعمت  های بی شمار  او باشیم و او را رو زی صد هزار مرتبه شكر و سپاس گوییم . واحكامی كه برایمان تعیین كرده است به آن عمل كنیم  از جمله گوش دادن به سخن های پدر و مادر . چون رضایت آنها برابر رضایت خداست .

انشا الله كه او از ما راضی باشد و همه ی مارا به راه راست هدایت فرماید.

و در پایان دست نیاز به درگاه خداوند یگانه ی خویش بالا كرده و میگویم :

خـدایـا قــدرتی ده تا بدانم كیستــم

مرده ام یا زنده ام در هستی ام یا نیستم

جنبشی دارم بگردم حول و حوش زندگی

میروم جایی كه آنجا باید از پا  ایستم

در كجا و كی ندانم  قاصدم قصدی ندارم

آرزو دارم بدانم كیستـم یـا چیستـم
طبقه بندی: نامه های من به خدا،  عشق الهی، 
نمایش نظرات 1 تا 30
درباره وبلاگ

به نام آنکه منتظر بازگشت بندگانش است.

و خداوند خطاب به حضرت داوود ع فرمود :"اگر آنان که از من روی برتافتند ، می دانستند که چقدر مشتاق دیدارشان هستم ، هر آینه از شوق جان می سپردند"

1.با لطف بیکران و مدد یزدان پاک وبا هدف گسترش محبت و عشق الهی میان ذرات همه هستی و با تکیه به هدف کلی دانایی نیکویی زیبایی که زاینده شادی حقیقی است این کلبه مجازی را در دهکده جهانی بنا نموده ایم.ما نویسندگان حقیر فقط و فقط به عنوان وسیله ای میباشیم و هرچه بر سر ما میرود عنایت اوست.حال که گذرتان به اینجا افتاده است بدانید دعوتنامه اش را خدا صادر نموده است که هیچ برگی از درخت نمی افتد مگر به اذن او پس اگر تا حال مهربان مهربانان را چشم انتظار برگشتنت گذاشته ای مردانگی کن و برای همیشه دعوتش را لبیک گو و ایمان داشته باش با خدا بودن خیلی آسانتر از بی خدا بودن است.


2.عزیزانی که مایل به ارسال مطالبی با این مضامین میباشند میتوانند در قسمت نظرات مطالبشون رو برای قرار دادن در وبلاگ بنویسند.

3.همچنین عزیزانی که مایل به تبادل لینک میباشند اطلاع دهند تا در صورت رضایت لینکشان به لینکستان وبلاگ اضافه گردد.

4.منتظر انتقادات و پیشنهادات سازنده شما عزیزان بوسیله ایمیل فوق الذکر هستیم.

5.کپی برداری از مطالب این سایت، پاشیدن رنگ خدا است به زندگی دیگران؛ در رنگی کردن دیگران درنگ نکنید!

حق نگهدارتان.

موضوعات
آخرین مطالب
آرشیو مطالب
نظر سنجی
آیا مطالب وبلاگ باعث نزدیکی تان به خدا و کمتر شدن گناهانتان شده است؟نویسندگان
پیوند ها
ابر برچسب ها
پیوند های روزانه
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :
بیدارباش

وارد کردن ایمیل تان برای خبرنامه


filesell
قالب وبلاگ